środa, 4 września 2013

Poezja o drzewach i lasach

Poezja przynosi naszym zmysłom ukojenie. Po ciężkim dniu możemy dać sobie odpocząć. To wiersze, liryka wzmagają nasz relaks. Podobnie jak drzewa, które dają ukojenie. Dlaczego nie połączyć drzew z poezją?

Wiersze o drzewach

Już od dawnych czasów przyroda byłą motywem w wierszach. Jan Kochanowski napisał znany utwór Na lipę. Leopold Staff rozpisywał się o konarach, które możemy dostrzec tylko wysoko podnosząc głowę w wierszu Wysokie drzewa. Czym byłby Malinowy Chruśniak, gdyby nie drzewa go okalające?

Ogromne połacie tekstu w książce Nad Niemnem, także były w dużej mierze pisane z myślą, o tych wyniosłych i niezastąpionych roślinach. To dzięki temu możemy się zanurzyć w łąkę powieści, fabułę okraszoną opisami. Poprzez naszą wyobraźnię dostajemy się do świata doskonałej natury, gdzie ludzie mają swoje problemy.

Pisanie wierszy o lasach

Również każdy z Was może napisać wiersz o tym jak patrzył się na szeleszczące gałęzie, utkane w konarach rozpostartych rąk drewnianych kolosów. Da nam to ukojenie zmysłów, odskocznię od betonowych ulic bruków. Nie wstydźcie się! Sztukę może uprawiać każdy, na własne potrzeby lub podarowując ją komuś.









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz